Z jakiej przyczyny opłaci się stać się blogerką w w świecie wirtualnym ?

Czy jednak pomimo korzyści lepiej pozostać po stronie obserwatora i wielbić ich dokonania dyskretnie?

Od paru lat wielką popularność zyskują blogerzy w sieci. Możemy podzielić ich na różne odmiany blogerzy kulinarni, modowi, kosmetyczni, polityczny i inni czy też wideo blogerzy, którzy zakończyli pisać, a rozpoczęli mówić w krótkometrażowych filmikach najczęściej na youtubie. Jest już tyle bloków tematycznych, że każdy z nas zapewniam odkrył by swoje miejsce albo jako obserwatorach albo jako sam pisarz. Są osobowości, które bardzo przekonały się do blogerów, ale są też tacy, którzy odrzucają tą sferę, obarczając o brak przeżyć i pragnienie pieniędzy na jeszcze mniej doświadczonych adresatach. Trudno się nie zaaprobować, że blogerki modowe praktycznie kreują modę na kolejne sezony i traktowane są przez niektórych stylistów czy projektantów jak guru zaraz za modelkami.

Jedni blogerzy robią to dla czystej przyjemności drudzy nie zatajając robią to tylko dla pieniędzy. Coraz częściej branże kosmetyczne zamiast reklamować się w TV wolą przekazać swoje budżet właśnie dla blogerki, który zarekomenduje programy partnerskie ranking wśród zainteresowanych odbiorców. po wielokroć jest to daleko idąca ścieżka, ponieważ oprócz bloga, blogerki posługują się także innymi stronami społecznościowymi takimi ja Facebook, Instagram czy Snapchat.

Wydaje mi się, że krąg blogerów stał się trochę niedostępną branżą dla nieszukających rozgłosu blogowiczów, którzy chcą opisywać swoje przeżycia. Teraz blogowanie kojarzy się tylko z pieniędzmi, a otrzymują je Ci którym udało się zdominować. Jednak jest masa blogerek, którym się udało, ale przeznaczają tej pracy całe swoje życie zawodowe . takie środowisko osób na pewno wkłada w swoją pracę dużo energii oraz przeznacza masę czasu, dlatego iż jest to ich praca docelowa.