forum.gifForum - Slupsk - Was gibt es Neues? - Thema #103


  


Benutzer online : ( niemand )

 Stop Wielebnym pedofilom

 

Forum Index  >>  Slupsk - Was gibt es Neues?  
AutorThema

Wielebny
[ Gość ]

Anonym

  Thema #103  -  posted am 15/03/2008 @ 19:22

32-letni Robert Sz. ze Słupska, kapelan w koszalińskim szpitalu wojewódzkim i poliklinice MSWiA, był rok temu jednym z kilkudziesięciu aresztowanych w Polsce internetowych pedofilów. Prokurator oskarżył go o posiadanie pornograficznych zdjęć dzieci i rozsyłanie ich za pośrednictwem internetu. Po niejawnym procesie słupski sąd rejonowy skazał księdza na rok w zawieszeniu na 3 lata i 26 tys. zł grzywny. Grzywny ksiądz nie zapłaci, bo na jej poczet sąd zaliczył mu ponad 2 miesiące spędzone w areszcie. Wyrok chce zaskarżyć słupska prokuratura okręgowa, która żądała 2,5 roku więzienia. – Kara powinna być wyższa i bez zawieszenia – twierdzi szef wydziału śledczego.


AutorenAntworten

Ministrant
[ Gość ]

Anonym

  Antwort #1  -  posted am 15/03/2008 @ 19:25 nach oben

O bujnym życiu seksualnym kleru rzymsko-katolickiego napisano już niejedną książkę. Tę jednak napisali... tym razem księża.        

[b]„Seks, księża i tajne kody: Dwutysiącletnia historia i tropy przemocy seksualnej w Kościele katolickim"[/b] - tak brzmi tytuł dzieła, które napisali: [b]ks. Thomas Doyle[/b] (specjalista prawa kanonicznego w ambasadzie watykańskiej w Waszyngtonie), AWR [b]o. Sipe[/b] (mnich (benedyktyn, psychoterapeuta, autor studium o seksualizmie księży w USA, ekspert w dziedzinie przestępstw seksualnych księży) oraz[b] o. Patrick Wall [/b](benedyktyn i ksiądz, występujący jako konsultant prawny w setkach procesów w sprawach o przestępstwa seksualne). W oparciu o dokumenty przeanalizowane z iście benedyktyńską skrupulatnością, po przeprowadzeniu wywiadów z przeszło dwoma tysiącami ofiar księży molestantów-pedofilów, [b]autorzy dowodzą, że przemoc seksualna pod różnymi postaciami to choroba tocząca Kościół niemal od jego zarania. [/b] Jego liderzy - wbrew oficjalnym deklaracjom - dobrze o niej od wieków wiedzieli i próbowali różnych metod wykarczowania problemu, ale - jak widać - bezskutecznie.

[b]„Sednem tego skandalu jest tajność [/b]- stwierdza o. Sipe. [b]- To ona zapewniła atmosferę, w której patologia mogła się rozprzestrzeniać"[/b].

Do tego „moralny autorytet", Pan na Watykanie, Wielki Święty Ojciec Święty Jana Pawel II wydaje w 2001 roku dokument  [b]„Sacramentorum Sanctitatis Tutela".[/b] [u]Chyba go sam Szatan do tego nakłonił.[/u] Instrukcja ta nakłada na hierarchię duchowną nakaz milczenia (ukrywania) w sprawach związanych z przypadkami molestowania seksualnego (również małoletnich - zwracam uwagę - małoletnich a nie nieletnich) przez kler. [b]Co to jest, jeśli - nie zwykle, obrzydliwe powszechne przestępstwo?! [/b] Oczywiście, hierarchowie kościelni, jak i fanatyczni, moherowi wyznawcy jarmarcznych obrządków, znajdą i na tę okoliczność milion usprawiedliwień.


OpenForum V.phpBB for GuppY v4.5 by OpenGuppY
Pensjonaty