Organizując ślub trzeba liczyć się z kosztami

Kompleksowe przygotowywanie uroczystości ślubnej i weselnej to niemało pracy. Trzeba ją rozpocząć nawet na sporo miesięcy przed tym ciekawym dniem. Jeśli rozpoczniemy dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest bardzo spore. Aby jednak doskonale przygotować wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, musimy liczyć się z kosztami. Co z reguły kosztuje najwięcej?

Zarezerwowanie sali.

To bez wątpienia jeden z największych kosztów. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na drogą salę na wesele, lub zdecydować się na tańszą, nie w każdym przypadku idealną.

Jedzenie dla gości.

Koszty jedzenia dla naszych gości oczywiście są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa liczba zaproszonych gości, tym wyższy koszt. Przy decydowaniu o menu, koniecznie powinno się niestety sprawdzić, czy oczekiwana suma za wyżywienie jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. W niektórych sytuacjach za wybrane dania z menu, ciasto, czy dobre alkohole, trzeba zapłacić osobno.

Fotograf.

Fotograf ślubny i filmowiec, to pozornie bardzo niewielkie koszty. Nic bardziej błędnego. Sam doskonały fotograf.

to koszty, które sięgają ponad tysiąc złotych, nierzadko przekraczają 2 tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego z reguły jest odrobinę niższy, nierzadko również jest to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali dla gości i samochodu.

To oczywiście również malutkie koszty. Z przerażeniem możemy jednak odkryć, że za te drobne rzeczy musimy płacić naprawdę sporo. Planując udekorowanie sali na wesele i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jak wysokie będą wydatki z tym związane.

Uroczystość weselna to spore koszty.

Uroczystość weselna to niemałe wydatki które potrafią przerazić. Powinniśmy mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych sytuacjach udaje się trochę oszczędzić, jeśli jednak pragniemy, by ślub i nasze wesele zorganizować doskonale, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej możliwości.