Jak zagospodarować przestrzeń nad pokojem

Zagospodarowanie swojego mieszkania oznacza sporo pracy. Zanim rozpoczniemy działanie zwykle nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie ominie cię przeglądanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz wertowanie aktualnych czasopism.
Zwykle koncentrujemy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej również na mniej ważne elementy wystroju domu. Przykładem może być przestrzeń umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, ponieważ każdy z domowników będzie oglądać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Interesującym pomysłem na zaaranżowanie tej z pozoru niepotrzebnej przestrzeni jest stworzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, niezbędne są rodzinne fotografie. Dobrze wydrukować je w rozmaitych wymiarach i oprawić w ramki o jednorodnej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie przywodzić na myśl przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje wystarczająco dużo miejsca, aby rozwieszać wspólne zdjęcia.

Niespotykanym pomysłem na udekorowanie ściany na klatce schodowej może być wybranie dostosowanej do miejsca fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń nad schodami optycznie powiększy się. Ciekawy efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Otrzymasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było przedostać się na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę użyteczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo mieszkańców.

birthday greetings