Jak skutecznie wrócić do swojej figury po 9mc

Stan błogosławiony zwykle ma związek z przybraniem kilku zbędnych kilogramów. Nie da się jednak nie zauważyć, że większość kobiet wolałoby tego uniknąć. Czy istnieją metody, żeby szybko wrócić do swojej wagi po ciąży? Poznaj najciekawsze z nich.

O odpowiednią sylwetkę dobrze zadbać już w czasie ciąży. Bez wątpienia nie jest to najlepszy czas, aby katować się drastyczną dietą. Organizm ciężarnej potrzebuje nieco więcej pożywienia niż na co dzień. Ograniczenie niezdrowego pożywienia i słodkości może jednak zmniejszyć wagę po ciąży. Dobrym rozwiązaniem może być także umiarkowana aktywność fizyczna w ciąży, dopasowana do wyjątkowego stanu. Pamiętaj jednak, żeby ruch w ciąży zawsze skonsultować z lekarzem prowadzącym. To lekarz decyduje, czy nie ma przeciwwskazania do ruchu.

Największym wsparciem młodej mamy w walce o wymarzoną figurę są regularne przechadzki z wózkiem. Przyniosą one profity zarówno matce, jak maleństwu. Obydwoje potrzebujecie codziennej porcji świeżego powietrza. Zamiast przechadzać się powolnym krokiem, wybierz raczej szybszy marsz. Dodatkowe kilogramy po ciąży zaczną znikać w mgnieniu oka, w czasie realizowania tego codziennego obowiązku.

Gdy upłynie okres połogu, a lekarz nie zauważy żadnych niepokojących objawów, można rozpocząć różnego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Świeżo upieczone mamy kochają zumbę czy aerobik. Dodatkowo to dobra okazja, aby zrelaksować się. Nie martw się, jeżeli podobne zajęcia trudno spotkać w twojej okolicy. Równie skutecznie możesz ćwiczyć we własnym domu. Niedługie, ale wymagające treningi, na przykład crossfit, pozwalają efektywnie odzyskać dawną sylwetkę. Jednocześnie, nie zajmują sporo czasu, którego zwykle brakuje młodym mamom.