Jak przygotować przyjęcie urodzinowe dla kilkulatka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego kilkulatka. Właśnie dlatego rodzice muszą dołożyć wszelkich starań, aby był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich pociechy. Świetnym pomysłem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy malec jest wielbiciel jednej kreskówki lub filmu warto zdecydować się na taki ruch i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w odpowiednich strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestać wyłącznie na strojach, lecz zdecydować się także na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także zabawy muszą odnosić się do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche 50

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym zabawa będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, dobrym rozwiązaniem może okazać się również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, trzeba zapewnić małym gościom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz również wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – świetnie sprawdzą się nie tylko cukierki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wtedy ważne. Nie oznacza to oczywiście, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na przyjęcie.