Gdy się zmotywować do konkurencje z otyłością

Dodatkowe kilogramy powodują, że nasz stan ducha destabilizuje nas. Ogarnia nas dół, otępienie i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi. 

Ogarnia nas obawa przed tym jak osądzą nas obcy. Warto zatem coś z tym zrobić. Fundamentalnym działaniem kierującym do osiągnięcia szczęścia w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to na przykład upatrzona bluzka, nowe kolczyki, wycieczka w wymarzone miejsce. Siła motoryczna wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, pochwała znajomych czy adoracja w oczach innych osób. Jak więc zmotywować się do walki z nadwagą?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Po pierwsze pamiętaj, że każdy motywuje się inaczej. Marzenie Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Pomyśl co sprawia u Ciebie tak silną chęć walki z otyłością?

2. Zgadzaj się na drobne potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do zdobycia triumfu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wyobrażaj sobie Twoje życie gdy zdobędziesz cel. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Doceniaj siebie i premiuj nawet za niewielkie spadki wagi. Tylko nie słodyczami. Kup sobie bilet do teatru, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Poszukaj kolegę, z którym możesz ścigać się. Waszym motywacją będzie, kto szybciej schudnie kilka kilogramów. Ściganie się przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli po raz pierwszy nie przetrwasz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę jeszcze raz.